Hatayspor Marşı

Sitemize destek için lütfen reklâmlara tıklayın.

Tarihçe

PDF Yazdır E-posta

 

Hatayspor, 1967 yılında müsabakalarla halkın ilgisini çekmek ve gençlerin kötü alışkanlıklarından kurtulması için şehrin ileri gelenleri tarafından kurulmuştur.

Hatayspor’un ilk kurucuları üyeleri: Razık Gazel (Başkan), Orhan Aksuyu (2. Başkan), Fatih Hocaoğlu (Genel Kaptan), Hüsnü Hataylı.

2. Lige yeni adım atan bu köklü takım maçlarını 6015 kişilik Antakya Atatürk Stadı'nda oynayan takım, TFF 2. Lig'de mücadele etmektedir.

1967-1968 Sezonunda Kurtuluşspor - Esnafspor ve Reyhanlı Gençliksporun Birleşmesiyle Kurulmuştur. Renkleri Bordo- Beyazdır. Ayrıca Zeytinyaprağı Yeşili Renginide üçüncü renk olarak almıştır.Bordo Rengi Asaleti, Beyaz Rengi Temizliği, Zeytinyaprağı Yeşili de Barışı Simgeler.

İlk şampiyonluğu 1969-1970 sezonunda teknik direktör İlker Tolon birlikte yaşamıştır. Daha sonra aralıklarla 3 Lig'e düşmüş, tekrar 2. Lig'e çıkarak inişli çıkışlı bir grafik izlemiştir.

Hatayspor bugün futbol, hentbol, masatenisi, güreş, basketbol, voleybol, yüzme, okçuluk, atletizim gibi Tescili olan branşlarda faaliyet göstermektedir. En önemli Tescili branşları ise Futbol,güreş ve atletizimdir. 2. ligin köklü kulüplerinden biri olan Hatayspor tarihinde hiç Süper Lig tecrübesi yaşamamıştır. En büyük başarısı Geçmiş yıllarda şu anki ismi ile 1. Lig'i 4. sırada tamamlamasıdır.

2008-2009 sezonunda 3. Lig Klasman grubunu lider ve 3. Lig Yükselme grubunu da 6. tamamlayarak, 3. Lig play-off oynamaya hak kazandı ve ilk rakibi Ankara Demirspor oldu. Rakibi Ankara Demirspor'u normal süresi ve uzatmalarda 1-1, toplamda 5-2 yenerek finale çıktı ve rakibi Yalovaspor oldu. Finalde 1-0 öne geçmesine rağmen 2-1 yenilerek elendi.

2011-2012 sezonu sonunda bitime 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan etmiş ve 2012-2013 sezonunda TFF 2.Lig'inde oynamaya hak kazanmıştır.

2012-2013 normal sezonunu 2.sırada tamamlayan Hatayspor, Play-off oynama hak kazanmış ve Final'de 3.dakikada önde geçmesine karşın, Fethiyespor'a 2-1 yenilerek 1.Lig kapsından dönmüştür.

2013-2014 normal sezonunu 3.sırada tamamlayan Hatayspor, bir önceki sezon gibi Play-Off oynama hakk kazandı ve yine Final'de penaltılarla 3-4 yenilerek 1.lig kapısından döndü.

 

Çözünürlük Uyarısı!

Gelişen teknoloji çağı ve Microsoft'un son yıllardaki verilerine göre ekran çözünürlük oranının oldukça artmasından dolayı, bu internet sayfamızda yüksek çözünürlük sistemine göre uyarlanmıştır.

Öngörülen ekran çözünürlüğümüz 1366x768 olarak belirlenmiştir.

Mobil Uygulama

Hatay Büyükşehir Belediyespor Kadın Basketbol Takımımızın Android Uygulaması Yayında!


Hatayspor Forum

Hatayspor taraftarıın birleştiği Forum sayfası aktiftir.

forum.hatayspor.org adresinden ulaşabilirsiniz.

"Skor Tahmin" oynunu katılarak, çeşitli Hatayspor ürünleri kazanabilirsiniz.

Hatayspor TV

Hatayspor'un maç özetlerini ve canlı maçlarının yayınlanacağı Hatayspor TV test aşamasındadır.

top