Hatayspor Marşı

Sitemize destek için lütfen reklâmlara tıklayın.

İstediğimiz Oyunu Oynayamadık!

Haberler - Hatayspor

İstediğimiz Oyunu Oynayamadık!

Bazen iyi oynamadan da kazanabilirsin.

Hatayspor Basın Sözcüsü Sabit Karadeniz, bir haftayı daha 3 puanla kapatmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Oynanan futboldan memnun olmasalar da alınan galibiyetten mutlu olduklarını belirten Karadeniz, "Kocaeli Birlikspor karşısında belki beklenen oyunu ortaya koyamadı takımımız ama bazen iyi futbol oynamadan kazanılan 3 puan mutluluk veriyor. Bizde o mutluluğu yaşıyoruz." dedi.

Ligin ilk yarısının son 5 haftasına girilirken ciddi bir maç trafiğinin kendilerini beklediğini belirten Karadeniz, “Kalan son 5 maçta ciddi rakiplerle karşı karşıya geleceğiz. Hedefimiz olan şampiyonluk yolunda çok önemli olan bu 5 maçtan en az puan kaybıyla ayrılıp, ligin ilk yarısını iyi bir yerde bitirmeyi hedefliyoruz. Bu konuda da gerek teknik kadromuza gerekse de futbolcularımıza güveniyoruz.” diye konuştu.

PALUT: İSTEDİĞİMİZ OYUNU OYNAYAMADIK

Hatayspor profesyonel takım antrenörü İlhan Palut, belli bir ivme yakaladıkları ligde Kocaeli Birlikspor maçının mutlaka 3 puanla kapatmaları gereken bir maç olduğunu, hazırlıklarını ona göre yaptıklarını ve maça da 3 puan parolası ile çıktıklarını söyledi.

Maçın genelinde istedikleri oyunu oynayamadıklarının altını çizen Palut, "Bunu bizde gördük. Futbolcularımızda bunu yaşadı. Kötü oynamamıza rağmen istediğimiz kadar pozisyona girdik.  Ama bir türlü o pozisyonları sonuçlandıramadık. Maç 1-0 gittiği içinde rakibimiz 90+4’de kadar oyunun içinde tutmuş olduk." dedi.

GİTTİLİ-GELDİLİ BİR MAÇ OLDU

Bu durumunda maç içerisinde gereksiz stres yaşamalarına neden olduğunu belirten Palut şöyle devam etti, "Bu maçtaki bizim en büyük teknik sıkıntımız, rakibin tempolu ve istekli mücadeleci futboluna bir olgunlukla karşılık veremeyişimizdi. Bizde o tempoya ayak uydurmak istedik. Gittili-geldili bir maç oldu. Kalitemizden dolayı tabi ki biz onlardan çok pozisyon bulduk. Onlar bir tane pozisyon buldu. Aslında böyle genel manada izleyenler için güzel bir maçtı ama biz takım kalitemizi, takım olgunluğumuzu, pas trafiğimizi sahaya yansıtamadığımız, bir maç olarak analiz ettik bu maçı. Ama bütün bunlara rağmen alınan 3 puan çok önemli bu ligde. Tabi ki biz güzel futbol oynamak ve her istediğimizi sahaya yansıtmak istiyoruz, ancak bunu yapamadık."

Kocaeli Birlik maçında verilen kötü görüntü nedeni ile gerekli uyarıları yapacağını belirten Palut, "Ceza sahasında yapacağımız son vuruşlardaki eksikliğimizin giderilmesi, son pas kalitemizin ve son vuruş kalitemizi arttırmak için gerekli çalışmayı ve uyarıyı yapacağız. Dediğim gibi iyi oynamadık ama istediğimiz pozisyonlara girdik. Bu yüzden baştan düzelteceğimiz bir şey yok. Ancak rakip ceza alanında girdiğimiz pozisyonları değerlendirme adına gerekli çalışmaları ve uyarıları yapalım ki, maçın son dakikalarında gereksiz stresi yaşamayalım ve yaşatmayalım." diye konuştu.

 

Çözünürlük Uyarısı!

Gelişen teknoloji çağı ve Microsoft'un son yıllardaki verilerine göre ekran çözünürlük oranının oldukça artmasından dolayı, bu internet sayfamızda yüksek çözünürlük sistemine göre uyarlanmıştır.

Öngörülen ekran çözünürlüğümüz 1366x768 olarak belirlenmiştir.

Mobil Uygulama

Hatay Büyükşehir Belediyespor Kadın Basketbol Takımımızın Android Uygulaması Yayında!


Hatayspor Forum

Hatayspor taraftarıın birleştiği Forum sayfası aktiftir.

forum.hatayspor.org adresinden ulaşabilirsiniz.

"Skor Tahmin" oynunu katılarak, çeşitli Hatayspor ürünleri kazanabilirsiniz.

Hatayspor TV

Hatayspor'un maç özetlerini ve canlı maçlarının yayınlanacağı Hatayspor TV test aşamasındadır.

top